parallax background

Weinsberg 450 FU

 

Štedrý na priestor, kompaktný na jazdu.

O bytný príves Weinsberg 450 FU v ponuke na prenájom od spoločnosti Karavany Bratislava dopraje svojim obyvateľom nadštandardné množstvo priestoru. Koľko osôb ho môže pohodlne obývať? Stručne povedané, dve osoby budú disponovať „kráľovským“ množstvom priestoru. Okrem manželskej postele majú k dispozícii veľký stôl so sedením naokolo v tvare „U“ a veľkým centrálnym priestorom pri kuchynskej časti. No a v prípade, že príves sa rozhodnú využiť 3, resp. 4 osoby - rozložením sedenia so stolom v tvare „U“ na druhú manželskú posteľ dosiahnete dostatok priestoru pre pohodlný spánok až pre 4 osoby.

A z centrálneho priestoru pri takomto usporiadaní nič neubudne. Ste zvyknutí na chodenie spať v rôznych časoch? Žiadny problém. Obytný príves je prakticky členený na dennú a nočnú časť – oddeliteľné pomocou závesu. Čo to v praxi znamená? Jeden pasažier môže ísť nerušene spať do absolútnej tmy a druhý pasažier môže napríklad pracovať na počítači, s osvetlením a prístupnou kuchynskou časťou.

parallax background
 

No a sme opäť pri tej kuchyni, povenujme sa jej teda detailnejšie.

Napriek tomu, že s veľkou pravdepodobnosťou – hraničiacou s istotou, nebudete pri sporáku tráviť veľa času (veľmi cenené a mnohokrát potvrdené našimi klientkami), obytný príves Weinsberg 450 FU ponúka plnohodnotné kuchynské zázemie. Samozrejmosťou je plne vybavená kuchyňa vrátane plynového sporáku, chladničky s mraziacim boxom, umývadla a dostatkom priestoru na menšie aj rozmernejšie kuchynské vybavenie. Obytný príves je v štandarde prenajímaný s kuchynským vybavením pre maximálny možný počet pasažierov. Ak predsa len budete stáť pri sporáku a pozriete sa doprava, budete okrem manželskej postele vidieť aj kúpeľňovú časť obytného prívesu.

parallax background

 

Ako prvé vám padne do oka kúpeľňové umývadlo so zrkadlom a nazvime to „toaletným stolíkom“, ktoré však nie je súčasťou dverami oddelenej kúpeľne.

Práve táto skutočnosť je dôvodom, prečo kúpeľňa disponuje skutočne veľkým sprchovacím kútom v segmente obytných prívesov. Toaleta sa nachádza až za sprchovacím kútom – úplne v prednej časti obytného prívesu a teda celý zvyšný priestor kúpeľne je sprchovacím kútom. Skutočne to oceníte až vtedy, keď sa budete sprchovať a bez problémov sa v sprchovacom kúte otočíte a nebudete všetkými časťami tela narážať do niektorej zo stien, prípadne do dverí kúpeľne.

Nie ste si istí, či sa v obytnom prívese pohodlne vyspíte? Zo skúseností vieme povedať, že sa vám skôr nebudete chcieť vrátiť domov tak skoro. Okrem kvalitných matracov komfort spánku spríjemnia zatemnenia na všetkých oknách (áno, vrátane strešných) a taktiež sieťky proti hmyzu taktiež všade – vrátane dverí. Takže svetlo, prípadne otravné komáre váš dovolenkový odpočinok nenarušia. A v prípade chladnejších nocí teplo zabezpečí vnútorný radiátor, resp. rozvody teplého vzduchu po celom prívese. Samozrejme nezávislé na elektrickom zdroji = kúrenie pomocou plynových fliaš. Nebojte sa – nezamrznú ani tí najmenší pasažieri, čoho garanciou je využívanie prívesu aj počas zimného obdobia napr. na lyžovačky, kedy teploty okolo -15 °C nie sú žiadnou výnimkou.

Aktívna dovolenka v zimnom období predstavuje najčastejšie lyžovačky, prípadne pobyty v termálnych akvaparkoch v spojení so zimnou turistikou. Pre prípad aktívnej - jarnej až jesennej dovolenky je obytný príves Weinsberg 450 FU vybavený nosičom na 2 bicykle v prednej časti prívesu – na oji.

No a čo príjemnejšie po aktívnom dni vás môže čakať, než posedenie „na terase“? Správne, skoro nič. Pre komfortné posedenie na „terase obytného prívesu“ slúži dlhá markíza (tieň určite oceníte), kompletné kempingové vybavenie obsahujúce pohodlné kempingové kreslá, kempingový stôl, kempingový koberec na šírku takmer celého prívesu. A v prípade záujmu aj detská stolička pre najmenších cestovateľov. Prišli ste po športe, prípadne z pláže, chcete si chvíľu posedieť a ešte sa nechystáte pod sprchu? Žiadny problém. Za účelom rýchleho osvieženia, prípadne osprchovania sa napríklad od piesku, je obytný príves vybavený externou sprchou so studenou aj teplou vodou. Tomu sú prispôsobené aj veľké, až 115 litrové nádrže na čistú vodu.

parallax background

 

Ako sme už spomenuli - obytný príves Weinsberg 450 FU je spôsobilý a pripravený na celoročnú prevádzku, vrátane zimných mesiacov.

Môže byť vybavený až 2 plynovými bombami na vykurovanie. Zimná výbava ako napr. lopata, soľ atď. je u nás taktiež k dispozícii. Je možné ťahať ho za štandardnými osobnými vozidlami. Prídavné spätné zrkadlá použiteľné na akékoľvek vozidlo sú u nás taktiež samozrejmosťou. Ak hľadáte kompaktný obytný príves pre dve až štyri osoby, prípadne pre rodinku s dvomi deťmi, s výberom obytného prívesu Weinsberg 450 FU budete určite spokojní. A Vašu spokojnosť určite umocní, ak ste sa dočítali až sem, že v prípade objednávky cez náš rezervačný systém uvedením poznámky „zľava – Blog Karavany Bratislava“ získate automaticky zľavu päť percent z ceny prenájmu (zľava nie je kombinovateľná s akýmikoľvek inými zľavami). Jazda s ním bude vďaka tlmičom na oji a podvozku poslednej generácie pre vodiča pohodlná a zážitky po príchode do plánovanej destinácie budú určite nezabudnuteľné.

Tak ako všetky karavany, aj v prípade obytného prívesu Weinsberg 450FU je možné po vzájomnej konzultácii zabezpečiť množstvo ďalšieho príslušenstva, ktoré Váš zážitok z dovolenky s karavanom umocní. A nakoľko nie všetci využívajú obytný príves na strávenie príjemných, voľných chvíľ, dávame do pozornosti, že obytný príves Weinsberg 450 FU v ponuke na prenájom od spoločnosti Karavany Bratislava je naša jednotka v business využití „mobilná kancelária“.